Home |
Search |
Today's Posts |
![]() |
|
General Cooking (rec.food.cooking) For general food and cooking discussion. Foods of all kinds, food procurement, cooking methods and techniques, eating, etc. |
|
LinkBack | Thread Tools | Display Modes |
|
|||
|
|||
![]()
Dog3 wrote:
> I love pineapple but seldom buy them fresh. Too expensive here. Pineapple > is great though. I buy it in those jars which is less expensive. That's how > I buy mango. I don't have many choices with the mango. We just don't get > 'em fresh here. Good stuff though. I'm looking on Google for decent mango > recipes. I hope to find some. > > Michael > Pineapples can be had for between $3.50 to $4.99 each here. I like to buy them and grill large pieces while we're doing pork on the grill. Mangos can sometimes be had 2/$1.00 or $1.50 and I really enjoy making a mango salsa out of them to serve with grilled chicken. Goomba |
Thread Tools | Search this Thread |
Display Modes | |
|
|
![]() |
||||
Thread | Forum | |||
My last three days | Diabetic | |||
"There are days, and there are days . . . | Diabetic | |||
It's been 8 days | General Cooking | |||
The Old Days | General Cooking |