View Single Post
  #12 (permalink)   Report Post  
elaine
 
Posts: n/a
Default

"PENMART01" > wrote in message
...
> >

> Um, a two-pack (6ozs each) costs about $1.70... a 1lb box of graham

crackers
> costs more than $2.50... I got your quantum leap, you low IQ newby

*******.
>
> The no muss/no fuss hydrolically pressed machine made graham cracker

crusts
> cost less and are far better than any can be made at home.



No way -- - I checked this out in the summer when making umpteen cheescakes.
It was cheaper to buy the graham crackers and blend/food process them than
it was to either buy the crumbs packaged - and certainly buy the pre-made
crusts.