View Single Post
  #4 (permalink)   Report Post  
Ted Campanelli
 
Posts: n/a
Default Cinnon buns lotta nerve.

On 12/17/2003 5:49 AM Ted shuffled out of his cave and grunted these
great (and sometimes not so great) words of knowledge:

You need to check your math. They are $2.75 apiece (which still isn't
all that bad)


> On 17 Dec 2003 08:50:49 GMT, oads (BillKirch) wrote:
>
>>They sure got a lotta nerve charging $11 for four buns and $14 for their
>>caramel pecan rolls.....couldn't believe it. I just went home and made some. of
>>course it was at the airport.

>
> That's $2.25 each, which isn't much higher than the price at the mall
> I've only bought a Cinnabon once, but it was pretty pricey. And at
> least twice the size of a regular cinnamon bun. Really yummy, too.