REC - Spam & Gravy On Biscuits
On Mon, 2 Mar 2009 11:33:44 -0600, Chris Marksberry wrote:
> "Arri London" > wrote in message
> ...
>>> > Change "invalid" to JamesBond's agent number to reply.
>>>
>> How much does that 12 oz can typically cost? Something like three
>> dollars? That comes out to 4 dollars a lb. Hardly a bargain. There's a
>> lot of fat in there and not 'reusable' fat the way bacon or chicken fat
>> is. Tube biscuits aren't that cheap either.
>
> Locally biscuits in a tube cost about $1.00.
>
> Chris
i can get the store brand for fifty cents. haven't tried them, though.
your pal,
blake
|